PROFESIONÁLNI AUTORI

Náš tím tvoria vysokoškolsky vzdelaní autori s dlhoročnými skúsenosťami v tvorbe odborných podkladov.

DODRŽIAVANIE TERMÍNOV

Podklady odovzdávame vždy v dohodnutých termínoch, pričom ponúkame možnosť expresného vypracovania podkladov.

100% ORIGINALITA

Všetky podklady sú vypracované ako originál na základe požiadaviek klienta – žiadne plagiáty.

CENOVÁ PONUKA DO 24 HOD.

Do 24 hod. pridelíme autora, ktorý zváži individuálne požiadavky klienta a zašlem cenovú ponuku.

4 tipy ako sa pripraviť na obhajobu záverečnej práce

Odovzdal si bakalárku, odovzdal si diplomovku. Možno na poslednú chvíľu, ale predsa. Myslíš si, že je čas oslavovať? Nezabudni, že si len v polovici a čaká ťa obhajoba záverečnej práce. Máš strach z vystúpenia pred komisiou? Inšpiruj sa našimi tipmi a uvidíš, že to v pohode zvládneš.

  1. Prečítaj si svoju prácu

 

Ach. Toto je asi najnudnejšia vec na svete. Málokomu sa chce čítať všetky tie strany, s ktorými sa natrápil. Ale uvedom si, že od napísania bakalárky či diplomovky ubehlo už dosť času. A ty sa už medzitým možno učíš na štátnice. Spomenieš si na všetky hlavné myšlienky svojej diplomovej práce? Asi ťažko. Preto sa prekonaj a prečítaj si ju.

 

  1. Priprav si odpovede na otázky

 

Prečítal si si posudky od školiteľa aj oponenta. Zrejme máš zmiešané pocity, pretože sa často nezhodujú. Najdôležitejšou časťou posudku však nie je hodnotenie, ale otázky na obhajobu. Dôkladne sa na ne priprav. Ak si nevieš rady, oslov školiteľa. Niektoré otázky sa ti môžu zdať zbytočné, pretože si už na ne odpovedal v práci. Ďalší dôvod prečítať si ju pred obhajobou.

 

  1. Nepodceňuj obhajobu

 

Od školiteľa si dostal B, od oponenta D. Táto situácia nastáva celkom často a študenti si automaticky myslia, že na obhajobe už nemusia ani prehovoriť a ich výsledná známka bude C. To je omyl. Za obhajobu dostávaš hodnotenie. Máš možnosť presvedčiť oponenta, že si zaslúžiš lepšiu známku.

 

  1. Nestresuj kvôli známke

 

Mnohí majú známku za bakalárku či diplomovku na háku. Ale ešte viac je tých, ktorí kvôli nej stresujú. Nechoď na obhajobu so stiahnutým žalúdkom. Obhajoba je dialóg s komisiou a ty máš všetko vo vlastných rukách. Ak si nepodcenil prípravu, nemáš sa čoho báť.

 

Zdanlivo najjednoduchšie to majú študenti, ktorých školiteľ má vyšší akademický titul ako oponent. V tom prípade je školiteľ starší a skúsenejší, a to sa prejaví aj pri obhajobe. Ak ti dal dobrú známku, bude si za ňou stáť.

 

Máš nejaké zaručené tipy, ako sa pripraviť na obhajobu záverečnej práce? Napíš do diskusie pod článkom. Pomôžeš ostatným. J