PROFESIONÁLNI AUTORI

Náš tím tvoria vysokoškolsky vzdelaní autori s dlhoročnými skúsenosťami v tvorbe odborných podkladov.

DODRŽIAVANIE TERMÍNOV

Podklady odovzdávame vždy v dohodnutých termínoch, pričom ponúkame možnosť expresného vypracovania podkladov.

100% ORIGINALITA

Všetky podklady sú vypracované ako originál na základe požiadaviek klienta – žiadne plagiáty.

CENOVÁ PONUKA DO 24 HOD.

Do 24 hod. pridelíme autora, ktorý zváži individuálne požiadavky klienta a zašlem cenovú ponuku.

Aby nám bakalársku prácu nepokazil konflikt s konzultantom

Stalo sa to mnohým spolužiakom, externistom aj bezkonfliktným kamarátom. Vybrali si dobrú tému, pustili sa do práce, no celý proces tvorby im znepríjemnňovali konflikty s konzultantom. Čakanie na email, málo priestoru na spätnú väznu či dokonca hádka, ktorá im predĺžil štúdium o jeden semester. Ako zabrániť tomu, aby sa vaša bakalárska práca nestala dôvodom na konflikt medzi vami a konzultantom?

 

 

 

Kontaktujte včas

 

Na väčšine škôl platí pravidlo kontaktovať učiteľov včas. Pokiaľ sa vaši spolužiaci už týždne dobíjajú na konzultačné hodiny, a vy sa ešte len oťukávate s novým rozhvrhom na letný semester, môže sa stať, že vám neostane téma, ochotný učiteľ, prípadne vám  ostane niekto, komu sa zvyšok školy zďaleka vyhýba. Sledujte si témy, dátumy a pýtajte sa starších študentov. Pokiaľ vám niekto ako osoba nesedí na hodine, nemusí to znamenať, že mimo prednáškovej sály to bude rovnaké. NIekedy dokonca zvyknú profesori prekvapiť svojou ľudskou tvárou.

 

Ak však u učiteľa väčšina študentov ledva prechádza, jeho predmet je postrachom a témy musíte lúštiť s výkladovým slovníkom, zrejme bude veľmi náročný aj na svojich študentom. Najlepšie bude zvážiť svoje možnosti - mám čas, energiu a schopnosti zabojovať o bakalárku na perfektnej úrovni? Mám na to dosť motivácie? Alebo sa uspokojím s priemernou prácou a dôležitý je pre mňa diplom na konci štúdia?

 

Nie ste jediný

 

Situácia v slovenskom školstve nie je práve najlepšia. Väčšina konzultantov je permanentne preťažená. Na jedného vyučujúceho niekedy pripadne aj dvojciferné číslo študentov z rôznych odborov. A to nielen bakalári, aj budúci magistri a inžinieri. Bežne im príde ráno do schránky 30 mailov, a pokiaľ vás nesprevádzali celé tri roky, nebudú si vedieť narýchlo vybaviť vašu tvár ani prácu. Pripomínajte sa a buďte trpezlivý. Pravidelne posielajte vypracovaný text, informujte ho o postupe práce, pýtajte sa a pokojne aj viackrát. Ohláste sa v čase, ktorý má vyhradený. Občasnú návštevu neodkladajte ani ako externý študent, najmä v prípade, že sa spoločne môžete stretnúť na štátniciach.

 

Dajte hlavy dokopy

 

Nerobte všetko sami - ani z hrdosti, ani z pocitu, že na to máte. Hneď na prvej schôdzi dajte hlavy dokopy a urobte si spoločný brainstorming. Prihadzujte k téme nápady, myšlienky, postrehy, nechajte si poradiť s literatúrou a zvážte, čo by bolo najlepšie vybrať do praktickej časti. Nie jeden študent dostal od svojho konzultanta horšie hodnotenie ako od oponenta, pretoža sa ani nepriblížil predstave, ktorú o nej mal vedúci bakalárskej práce.

 

Zabudnite na výhražné maily a telefonáty

 

Vysoké školy nie sú mravenisko, kde si každý robí svoju prácu, skôr kaviarnička, kde každý každého dobre pozná. A verte tomu, profesori, doktorandi aj milé tety na personálnom poväčšine držia spolu a kryjú si chrbát. Preto aj napriek konzultantovej nepríjemnej povahe, zabúdačkám či ignorácii nechoďte rovnakou cestou. Za jedno takéto správanie degraduje naše školstvo ešte viac, a za druhé - nepomôžete si. Oplácajte mu správanie milým tónom, vyhľadajte ho, odchyťte si ho po hodine a správajte sa milo. Sťažnosti u dekana a podobne nepovedú k zlepšeniu (alebo len vzácne). Naopak, skúste to na personálnom. Zabúda vám konzultant odpísať? Požiadaje zamestnancov v kancelárii, aby vám sprostredkovali kontakt, oslovili konzultanta vo vašom mene, prípadne ich požiadajte, aby mu odovzdali odkaz.

 

Odovzdávajte kvalitné veci, za tie nekvalitné nečakajte pochvalu

 

Stovky študentov sa každoročne snažia “preplávať”, len zopár z nich si nájde čas a chuť odovzdať naozaj odpracované veci. Dôvodov, prečo odovzdať priemernú prácu je dosť - nechce sa nám, nestíhame, dorábame skúšky, ale aj práca, deti, brigáda… Buďme k sebe úprimní a pokiaľ, sme do toho nedali všetko, neočakávajme, že to urobí konzultant za nás. Bolo by naivné stráviť nad prácou pár večerov a chcieť super známku a extra prístup.

 

Zmeniť konzultanta?

 

Pokiaľ si s konzultantom vašej bakalárskej práce naozaj nesadnete po ľudskej stránke, nepodporuje vás pri písaní, alebo v čase, keď potrebujete riešiť vecí opäť dovolenkuje, môžete samozrejme zmeniť stranu. Skôr, ako to urobíte, choďte na študijné oddelenie. Vysvetlite svoje dôvody a informujte sa, či je to možné a kto je ešte voľný (prípadne toho nemá veľa). Potom sa vyberte osobne za vybraným profesorom a požidajte ho, aby vás vzal do tímu. Ak bude ochotný, dohodnite sa na téme. Exkonzultantovi pošlite ospravedlňujúci list a udajte aj spoločensky vhodný dôvod (zaujímavá téma, možnosť spracovať praktickú časť vám blízkym spôsobom). Osobné problémy dajte bokom. Môže sa totiťž poľahky stať, že sa stretnete na štátniciach či na magisterskom štúdiu.

 

Poďakovanie

 

Bakalárska práca je už v tlači, máte v ruke diplom alebo len záväzný súhlas, že všetko je tak, ako má byť. Pošlite ďakovný mail, zastavte sa, možno aj poďakujte fľašou vína a bonboniérou (ideálne nie pred ďalšími kolegami). Práca na vysokej škole má svoje pozitíva aj negatíva. V súčasnosti prežíva nejeden konzultant krízu pri pohľade na ľahostajných študentov, rozdávanie diplomov zadarmo a podobne. Poďakovanie, ocenenie práce, milé slovo - to všetko svedčí o vašom prístupe a dobrom vychovaní, ale aj o tom, že to má na vysokej škole ešte stále zmysel.