PROFESIONÁLNI AUTORI

Náš tím tvoria vysokoškolsky vzdelaní autori s dlhoročnými skúsenosťami v tvorbe odborných podkladov.

DODRŽIAVANIE TERMÍNOV

Podklady odovzdávame vždy v dohodnutých termínoch, pričom ponúkame možnosť expresného vypracovania podkladov.

100% ORIGINALITA

Všetky podklady sú vypracované ako originál na základe požiadaviek klienta – žiadne plagiáty.

CENOVÁ PONUKA DO 24 HOD.

Do 24 hod. pridelíme autora, ktorý zváži individuálne požiadavky klienta a zašlem cenovú ponuku.

Ako napísať bakalársku a diplomovú prácu, keď vás tlačí nedostatok času?

Možno ste externista a tento problém sa týka práve vás. Horí vám termín bakalárskej či diplomovej práce, ale vy máte okrem štúdia aj množstvo iných povinností. Napríklad popri škole pracujete, ste živnostník, alebo ste práve na materskej dovolenke. V takom prípade nie je prekvapením, ak študujete predovšetkým v noci, po večeroch, alebo si zapínate budík na skorú rannú hodinu.

Externé či individuálne štúdium tak môže byť plné stresu, únavy, nahromadených povinností, ktoré neraz ešte viac skomplikujú neočakávané okolnosti. Napríklad ochorie dieťa, kolega, alebo šéf potrebuje, aby ste potiahli víkend či nadčas.

V takej chvíli zvyčajne pomôže jediné: zhlboka sa nadýchnuť a urovnať si povinnosti. Ak sa práve nachádzate v štádiu, keď píšete bakalársku či diplomovú prácu, mali by ste si zapamätať pár pomôcok, ktoré vám uľahčia štúdium a zjednodušia jej tvorbu.

Za štúdiom nemusíte cestovať

Všetko, čo sa dá, posielajte mailom. Nemusíte stráviť pol dňa a ne cestách kvôli kontrole kapitoly. Všetko odkomunikujte mailom a pokiaľ sa dá, neposielajte prácu po väčších celkoch. Tak konzultant nikdy nezabudne na žiadny bod, a v tom, čo od vás obdržal, bude mať prehľad.

Ďalšia dôležitá vec sú knihy. Myslíte si, že jediným zdrojom informácii je Matica slovenská? Čo takto uľahčiť si prácu a čas? Všetky potrebné rešerše a knihy vám spravia v miestnej knižnici, nemusíte hneď utekať do tej „vedeckej“. Naviac knihy vám objednajú do tej mestskej rovnako ako do akademickej.

Využívajte službu Google Scholar. Na vhodnú literatúru sa môžete opýtať aj svojho profesora. Okrem toho v rámci svojho odboru môžete siahnuť aj po dostupným faktoch na internete. Napríklad študenti verejnej správy a politológie majú k dispozícii webstránky ministerstiev, Národnej rady či Ústavného súdu. Študenti slovenského jazyka či žurnalistiky si môžu klasické diela z literatúry stiahnuť prostredníctvom Zlatého fondu Sme. Vedci sa môžu inšpirovať materiálom, ktorý ponúka Slovenská akadémia vied.

Na internete sú zároveň dostupné rôzne encyklopédie, slovníky a odborné články, ktoré nemusíte zháňať osobne.

Pamätajte na dátumy

Máloktoré slovo sa momentálne používa tak často ako timemanagement. Otvorte stolný kalendár, vytiahnite mobil a zapnite pripomienky a značte. Prvé termíny, prvé dôležité stretnutia, čas konzultácii a hlavné dátumy.

Mnoho externistov sa mylne domnieva, že pre nich termín, kedy sa uzatvára AIS či odovzdáva bakalárska práca na študijnom, neplatí. Nie je to tak. Majte prehľad, čo vás, kedy čaká. Nezabúdajte, že okrem termínov okolo bakalárky a diplomovky tam musíte zahrnúť napríklad skúšky a seminárne práce.

Nerobte všetko sami

Nájdite si pomoc vo všetkom, v čom sa bude dať. Napríklad, kým ste v práci, rešerš za vás môže vybaviť kamarátka na materskej. Kým ste na služobke, prácu môže ísť dať do tlačiarne manželka. Poproste kolegovu dcéru, ktorá je dobrá v jazyku, aby vám skontrolovala abstrakt, či gramatiku. Za kávu a čokoládu.

Nemusíte sedieť celú noc nad hlavnými bodmi práce, využite najbližšiu skúšku a zájdite po nej za konzultantom, aby ste osnovu pripravili spolu. Uistite sa, že na vás nezostane viac, než je treba. Možno sa to nezdá, ale detailisti, ktorí neradi nechávajú prácu na iných, strácajú aj na hlúpostiach množstvo drahocenného času.

Kedy písať? Kedykoľvek!

Jedna študentka ekonómie, ktorej sa napriek tomu, že popri štúdiu podnikala a vychovávala dcéru, podarilo získať červený diplom, sa podelila o radu.

„Kedy som písala diplomovku? Kedykoľvek. Dala som si záväzok, že z každého dňa využijem čas naplno. Niekedy dcéra spala dve hodiny a ja som mala všetko v práci hotové, tak som začala písať a zvládla aj šesť strán.

Inokedy som mala na písanie len 15 či 20 minút. Ale využila som ich a napísala hoci aj jeden odsek. Možno sa to nezdá, ale minúta sem – minúta tam, a ja som odovzdala prácu ako prvá. Dokonca ma na štátniciach