PROFESIONÁLNI AUTORI

Náš tím tvoria vysokoškolsky vzdelaní autori s dlhoročnými skúsenosťami v tvorbe odborných podkladov.

DODRŽIAVANIE TERMÍNOV

Podklady odovzdávame vždy v dohodnutých termínoch, pričom ponúkame možnosť expresného vypracovania podkladov.

100% ORIGINALITA

Všetky podklady sú vypracované ako originál na základe požiadaviek klienta – žiadne plagiáty.

CENOVÁ PONUKA DO 24 HOD.

Do 24 hod. pridelíme autora, ktorý zváži individuálne požiadavky klienta a zašlem cenovú ponuku.

Chcete uspieť s rigoróznou prácou? Zvoľte si kvalitnú tému

Písať rigoróznu prácu sa považuje za študijný úspech. Pokiaľ ste sa ako študent dostali až sem, môžete si gratulovať. Mnohí sa usilujú urobiť aj s rigorózkou dobrý dojem. Nakoniec, táto práca zvykne odrážať aj naše ďalšie študijné či pracovné zameranie. Umožňuje nám zvoliť si témy, ktoré pokladáme sami za kľúčové, prípadne nám umožní spolupracovať s profesorom, ktorého si vážime, a ktorý nám môže poskytnúť kvalitné informácie a pomoc. Ak chcete, aby vaša práca mala ešte väčšiu hodnotu a zapísala sa v akademickom svete pozitívne, nezabúdajte, že základ tu tvorí kvalitne vybraná téma.

Vlastná alebo určená

Vlastnú tému si študenti volia najmä vtedy, ak sa vo svojom štúdiu majú od čoho odraziť. Máte konkrétnu predstavu o tom, o čom chcete hovoriť? V tom prípade smelo do toho. Ak nie, škola vám niekoľko tém zvykne predpripraviť. To vám umožňuje pracovať s profesorom či vyučujúcim, ktorého si vážite. Nezabúdajte, že pri vlastnej téme si budete musieť zvoliť vlastný smer písania a osnovu. To vám poskytne do istej miery slobodu, ale aj väčšiu zodpovednosť. Naopak pokiaľ tému zvolí profesor, bude mať aj konkrétnu predstavu, ako má práca vyzerať v závere. Takže vás viac nasmeruje a vy budete mať o starosť menej. Záleží len na vás, ktorá alternatíva vám vyhovuje.

Stavte na prepojenie

Jeden zo spôsobov, ako vypracovať dobrú rigoróznu prácu, je spojiť sa s ľuďmi, ktorí poskytnú práci kvalitné informácie. Čo to znamená? Už pri zadávaní myslite na to, že budete potrebovať bohatý zdroj informácií. Stokrát otrepaná téma nie je ideálna, ale máte kde čerpať. Pokiaľ sa rozhodnete pre niečo originálnejšie, kontaktujte najprv potencionálnych pomocníkov.

Študujete verejnú správu? Nájdite si milú pani na obecnom, daňovom či krajskom úrade, zájdite na Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, alebo sa skontaktujte s niektorou neziskovou organizáciou. Výborným spôsobom je aj osloviť priamo Ministerstvo vnútra, Ministerstvo školstva či iný politický orgán. Nemusíte sa obávať, ich povinnosťou je poskytnúť vám všeobecné a verejné údaje.

Ak máte tému, ktorá súvisí s náboženstvom, teológiou, filozofiou a sociológiou. Môžete kontaktovať napríklad biskupský úrad či priamo Konferenciu biskupov Slovenska.  Pedagogickou témou oslovte školské inštitúcie nielen u nás, ale aj v zahraničí. Máte takúto možnosť? Prispôsobte tomu tému rigoróznej práce. Rigorózna práca musí počítať s veľkým množstvom strán, pripravte sa na to.

Môžem čerpať z vlastnej práce?

Väčšina žiadateľov o možnosť vypracovať rigoróznu prácu a uchádzať sa o titul je buď zamestnaná na vysokej škole, alebo sa venuje svojej vlastnej práci, popri ktorej si rozširuje vedomosti a akademickú hodnosť. Pokiaľ môžete, zadajte si tému, ktorá vychádza z vašej každodennej činnosti. Ak učíte, prirodzene sa zrejme zameriate na tie témy, ktoré máte poruke, teda niektorý výskum v rámci študijného odboru. Pokiaľ pracujete v oblasti práva, ekonómie, marketingu či pedagogiky, vyberte si tému, s ktorou ste v dennom kontakte. Pri písaní práce tak nebudete musieť „prepínať“ medzi dvoma odbormi, medzi školou a zamestnaním. Ušetríte čas, výskumným problém môžete aspoň po očku sledovať v práci a štúdium bude o niečo jednoduchšie.

Je téma stále aktuálna?

Úspechom je, ak vaša rigorózna práca prinesie niečo nové. Ešte pred výberom témy sa informujte o všetkom novom, čo sa deje vo vašom obore. Napríklad pripravujete prácu z oblasti ekonómie. Poznáte najnovšie daňové zákony? Zmeny? Kontakt medzi úradníkmi a podnikateľmi? Každá téme, ktorá je aktuálne diskutovaná, si zaslúži širšiu diskusiu a rozbor. Priniesť ju môže práve vaša práca.