PROFESIONÁLNI AUTORI

Náš tím tvoria vysokoškolsky vzdelaní autori s dlhoročnými skúsenosťami v tvorbe odborných podkladov.

DODRŽIAVANIE TERMÍNOV

Podklady odovzdávame vždy v dohodnutých termínoch, pričom ponúkame možnosť expresného vypracovania podkladov.

100% ORIGINALITA

Všetky podklady sú vypracované ako originál na základe požiadaviek klienta – žiadne plagiáty.

CENOVÁ PONUKA DO 24 HOD.

Do 24 hod. pridelíme autora, ktorý zváži individuálne požiadavky klienta a zašlem cenovú ponuku.

Nápady na témy bakalárskej a diplomovej práce pre študentov psychológie

Čaká vás budúci rok písanie bakalárskej alebo diplomovej práce? V tom prípade už mnohí iste očakávate, aké nápady na témy záverečných prác pripravia vaši profesori a doktorandi. Ak však hľadáte niečo originálne, nápad, v ktorom by ste sa našli, alebo chcete zaujať, ideálne je zvoliť si tému podľa vlastného výberu. S dobre napísanou a pútavou záverečnou prácou môžete nielen získať červený diplom (áno, aj také sú ambície študentov), ale napríklad aj vytvoriť takú diplomovku, ktorá pre vás bude odrazovým mostíkom do akademického sveta.

Tentokrát sme si pripravili nápady pre študentov psychológie, ktorí hľadajú zaujímavý a netradičný nápad. Budeme radi, ak vás náš zoznam inšpiruje.

Feminizmus, Meetoo a postavenie žien v spoločnosti

Ak trochu sledujete spoločenské dianie, určite vám neuniklo, že rokom 2018 hýbalo predovšetkým ženské hnutie Meetoo, ktoré upozorňovalo na postavenie žien v spoločnosti. Feminizmus ako taký sa stalo globálnym fenoménom. Vznikajú nové aktivity, združenia, časopisy, na Slovensku máme dokonca feministické vydavateľstvo.

Čo takto pozrieť sa na celú problematiku zblízka? Urobiť prieskum medzi kamarátkami, nahliadnuť do niektorej sociologickej štúdie či len kriticky zhodnotiť vývoj hnutia? Ak máte chápavého konzultanta s trochou nadhľadu, môže to byť pútavá a veľmi aktuálna téma.

Fenomén Youtubering

Odtrhol mladých od telky a posadil ich k počítačom a mobilom. Mladí pubertiaci, ktorí robia kariéru pomocou ocovho foťáku, ale aj mamičky v domácnosti, ktoré pred celým svetom pranierujú svoje deti, recepty a názory na plienky. Fenomén Youtube zarába spoločnosti milióny a zo všedných ľudí robí hviezdy.

Už menej sa hovorí o odvrátenej strane raja vlogov a haulov. Čo robí s ľuďmi takáto sláva? Ako mení spoločnosť? Ako vychováva mladých? Sú osoby za kamerou naozaj vzory? Vzniká nám nová závislosť? Táto téma je napriek tomu, že youtubering slávi prvú dekádu, takmer neprebádaná. Najvyšší čas, aby sa na ňu niekto pozrel zblízka.

Domovy dôchodcov a stav našej spoločnosti

Táto téma je vhodná aj pre študentov andragogiky. Prečo? Množstvo slovenských žien odchádza týždeň čo týždeň do Rakúska, Nemecka a Švajčiarska, aby sa postarali o tamojších dôchodcov. Namiesto domova dôchodcov ich tak čaká nadštandardná celodenná opatera v domácom prostredí, pohodlie, spoločnosť a vždy navarený obed.

Naopak, u nás začínajú dochádzať „zdroje“, či už personálne alebo finančné, aby bolo o slovenských dôchodcov postarané. Ani samotné rodiny neprejavujú iniciatívu postarať sa o príbuzných, ako to bolo bežné kedysi.

Aký dopad na kvalitu života starého človeka tieto rozdiely majú? Čo pre našich dôchodcov robí štát? A čo s tým môžeme urobiť? Na to všetko sa môžete zamerať vo svojej práci.

Novodobé „závislosti“

Závislosť, to nie je len otázka alkoholizmu a drog. Nakoniec, dnešná doba, životný štýl a vypätie prispeli k vzniku nových, niekedy ťažšie liečiteľných duševných porúch, než aké sme poznali doteraz.

Závislosť na zdravom životnom štýle nahradila anorexiu a bulímiu. Pribúda workoholizmus, závislosť na nakupovaní, dokonca aj na tom internetovom, počítačových hrách, sociálnych sieťach. Psychológovia dokonca upozorňujú, že aj nestále fotenie selfie je príznakom možnej duševnej poruchy. Pozrite sa na tieto fenomény zblízka a zároveň urobte prieskum medzi priateľmi, spolužiakmi a dnešnými tridsiatnikmi. Výsledky budú viac než zaujímavé.

Miléniovia ako téma, ktorá hýbe spoločnosťou

Že netušíte, kto to je? Miléniovia sú dnešný tridsiatnici a štyridsiatnici, ktorí ako „komunita“ predstavujú obrovský prielom medzi tým, ako vyzerala spoločnosť doteraz, a čo ju čaká. Špecifická skupina prežila obrovskú zmenu. Kým ich rodičia žili tvrdou prácou, sporením a rodinou, dnešná aktívne pracujúca generácia hľadá predovšetkým vlastné ciele, zmysel život a kariéru šitú na mieru.

Miléniovia priniesli do sveta nové pojmy: ako prví začali žiť sociálnymi sieťami, hovoria o cirkulovanej ekonomike, zero waste, sebahodnote a cestovanie z premenili z týždňového oddychu na životný štýl. Na druhej strane odmietajú záväzky, nudu, deti, rutinu, ťažko sa obetujú, usádzajú, prispôsobujú.

Na tému miléniovia vzniklo obrovské množstvo štúdií, prieskumov, kníh. Stačí len sadnúť do knižnice či za internet a hľadať. Materiálu budete mať dosť až po rigoróznu prácu.

Domáce vzdelávanie

Téma, ktorá hýbe naším školstvom. Otázku, kam sa uberajú dnešné školy, vyriešilo mnoho rodičov tak, že svoje deti vzalo domov a učí ich v obývačke. Tak, ako chcú. Napriek tomu, že ich štát nedotuje a nepodporuje. Ísť proti prúdu je in. Ak sa rozhodnete vziať si takúto tému, bez obáv sa nakontaktujte na niektorú komunitu, ktorú nájdete aj na facebooku. Všetci rodičia sú ochotní zapojiť sa do šírenia myšlienky domácej školy či priblížiť vám spôsob, ako sa to doma dá.

Zaujímavé je porovnávanie jednotlivých krajín. Kým v USA je domáce vzdelávanie jednou z bežných alternatív, v mnohých krajinách je úplne zakázané. Napríklad Česko a Slovensko samotnú myšlienku toleruje, ale nepodporuje. U našich susedov sa dokonca rozrastá myšlienku unschoolingu, čo naozaj stojí za pozornosť.

Aké sú domáce školy v porovnaní s tými bežnými? Aké sú ich plusy a mínusy? Majú budúcnosť? A sme na ne naozaj pripravení? To všetko sú smery, akými sa pri výbere tejto témy môžete uberať. Ak máte pokrokových a moderne zmýšľajúcich profesorov, rozhodne zaujmete. Ak nie, bude to minimálne stáť za diskusiu, ktorú počas prezentácie bakalárskej či diplomovej práce rozprúdite.