PROFESIONÁLNI AUTORI

Náš tím tvoria vysokoškolsky vzdelaní autori s dlhoročnými skúsenosťami v tvorbe odborných podkladov.

DODRŽIAVANIE TERMÍNOV

Podklady odovzdávame vždy v dohodnutých termínoch, pričom ponúkame možnosť expresného vypracovania podkladov.

100% ORIGINALITA

Všetky podklady sú vypracované ako originál na základe požiadaviek klienta – žiadne plagiáty.

CENOVÁ PONUKA DO 24 HOD.

Do 24 hod. pridelíme autora, ktorý zváži individuálne požiadavky klienta a zašlem cenovú ponuku.

Nápady na témy záverečných prác pre študentov žurnalistiky

Niet sa čo diviť, že najlepšie rady vedia dať tí, ktorí majú v oblasti skúsenosti. Inak tomu nebude i v tomto blogu, kde možno získate novú inšpiráciu pre vašu budúcu záverečnú prácu. Ako študent žurnalistiky, ktorý má už nejednu prácu za sebou, skúsim načrtnúť niekoľko smerov, ktorými môžete o výbere témy pre vaše záverečné práce premýšľať.

Ak vám z ponuky tém ani jedna nevyhovuje, vytvorte si vlastnú. Svet je plný zaujímavých príbehov a bola by škoda neinšpirovať sa nimi. Vybrať si môžete tému z aktuálneho diania na Slovensku, či vo svete. Týkať sa môže politických tém – vplyv politiky na nezávislosť médií u nás, či v zahraničí. Téma Vašej bakalárskej alebo diplomovej práce môže napríklad znieť, ako miera nezávislosti médií a čo k nej viedlo – historické predpoklady, sloboda tlače atď. Venovať sa môžete komparácii jednotlivých periodík z hľadiska ich zamerania, respektíve kde sa nachádzajú na politickom spektre, alebo ich čítanosti medzi demografickými vrstvami obyvateľstva. Možnosti naozaj závisia iba od vašej fantázie, no samozrejme tiež od vôle školiteľa. Vybrať si tiež môžete z rôznych oblastí žurnalistiky. Vojnová žurnalistika je aj dnes veľmi aktuálnou témou. Témy, ako konflikt na Ukrajine očami reportérov, alebo rozdiely v informovaní médií o konflikte v Náhornom Karabachu zo strany Arménska a Azerbajdžanu. Takéto aktuálne témy môžu byť pre vašu záverečnú prácu naozaj podnetné.

            Písať môžete aj s pohľadom do histórie. Napríklad vývin a smerovanie vybraného periodika v konkrétnom časovom ohraničení. Športoví nadšenci si tiež môžu vybrať zo širokej ponuky tém z oblasti športu. Ak zatiaľ tému pre vašu záverečnú tému nemáte, nevešajte hlavu. Poradiť vám tiež môžu i pedagógovia, ktorí vás podľa vašich obľúbených tém nasmerujú k školiteľovi, ktorí o téme vie najviac. Spoločne už určite na nejakú zaujímavú tému prídete.