PROFESIONÁLNI AUTORI

Náš tím tvoria vysokoškolsky vzdelaní autori s dlhoročnými skúsenosťami v tvorbe odborných podkladov.

DODRŽIAVANIE TERMÍNOV

Podklady odovzdávame vždy v dohodnutých termínoch, pričom ponúkame možnosť expresného vypracovania podkladov.

100% ORIGINALITA

Všetky podklady sú vypracované ako originál na základe požiadaviek klienta – žiadne plagiáty.

CENOVÁ PONUKA DO 24 HOD.

Do 24 hod. pridelíme autora, ktorý zváži individuálne požiadavky klienta a zašlem cenovú ponuku.

Študijný minimalizmus alebo ako jednoducho vytvoriť viac

Klasická situácia v živote (domácnosti, na pracovnom stole) každého študenta, ktorý zasadol k bakalárskej či diplomovej práci. Okolo vás ležia haldy kníh, pomôcok, vytlačených papierov, počítač je presýtený stiahnutými materiálmi. Ale vy len sedíte a neviete, ako začať.

Minimalizmus je jednoduchá a účinná pomôcka, ako z mála vecí získať maximálny úžitok. A že to neplatí len v prípade kapsulového šatníka a obývačky vo švédskom štýle, ale aj pri písaní bakalárskej a diplomovej práce, vám ukážeme v nasledujúcich bodoch.

  1. Nepotrebujete veľa literatúry, potrebujete literatúru k veci.

Nesťahujte, nepožičiavajte a nekupujte si knihy či slovníky kvôli dobrému pocitu, že zhromažďujete materiál na záverečnú prácu. Skôr ako si knihu prinesiete domov, posaďte sa s ňou v kúte knižnice, starostlivo ju prelistuje a v duchu zhrňte, koľko z toho budete potrebovať. Odcitovať z päťstostranovej knihy jedinú vetu? Aj tak komisia dobre pozná každú príručku, ktorú im v obsahu uvediete. Neplytvajte časom na knihy, ktoré nepotrebujete, radšej pátrajte po takej, ktorá vám v písaní otvorí nové možnosti. Hľadajte na internete, alebo sa pýtajte konzultanta.

  1. Nemusíte všetko nutne tlačiť.

Obľúbená scéna z filmu. Americký študent sa prehrabuje množstvom papierov, píše si na okraj poznámky, a celé to vyzerá tak dôveryhodne a študijne. Blbosť! Rovnako dobre vám poslúži obrazovka počítača, alebo ešte lepšie čítačka. Nemusíte si zaplaviť internátnu izbu stohmi papiera, kde si podčiarknete dve či tri vety. Takto ľahko môžete zvýrazniť poznámky aj v počítači. V závere šetríte nielen prírodu, ale aj čas. Musíte sa sústrediť na čítanie a poznámkovanie, nie bezmyšlienkovité prehrabávanie papiermi.

  1. Šetrite čas

Minimalizmus znamená šetriť nielen priestor a prírodu, ale aj svoj čas. Riešte všetky pripomienky a dotazy predovšetkým cez mail. Do knižnice nechoďte na prechádzku, ale len v čase, keď už vás za priehradkou čakajú objednané knihy. Neprehľadávajte staré čísla časopisov, jednoducho si ich vyhľadajte na internete. Ak napríklad píšete prácu zo slovenského alebo cudzieho jazyka, mnoho klasických diel si stačí stiahnuť do počítača, pretože sú dostupné. Rovnako aj slovníky. A naopak, ak niečo neviete nájsť, trebárs dôležité dátumy, nestresujte nad webovou stránkou školy a napíšte priamo na študijné oddelenie.

  1. Upracte si na stole

Toto nie je výzva na prokrastináciu ??. Ale čistý priestor okolo vás zároveň znamená čistý priestor vo vašej hlave. A to je potrebné. Ľahšie sa budete sústrediť, koncentrovať, získavať nové nápady a rozvíjať úvahy, ale aj spracúvať dotazník a hádzať to všetko na stránku vo Worde, keď pri každom pohybe rukou nezhodíte šálku s nedopitou kávou či poznámky na hodinu z minulého semestra. To vás oberá o miesto a energiu. Zbavte sa zbytočností a na stole si nechajte len to najnevyhnutnejšie – notebook, knihu, ktorú aktuálne potrebujete, notes na poznámky a jedno funkčné pero. Nič viac na kvalitne napísanú kapitolu v bakalárke nepotrebujete.