PROFESIONÁLNI AUTORI

Náš tím tvoria vysokoškolsky vzdelaní autori s dlhoročnými skúsenosťami v tvorbe odborných podkladov.

DODRŽIAVANIE TERMÍNOV

Podklady odovzdávame vždy v dohodnutých termínoch, pričom ponúkame možnosť expresného vypracovania podkladov.

100% ORIGINALITA

Všetky podklady sú vypracované ako originál na základe požiadaviek klienta – žiadne plagiáty.

CENOVÁ PONUKA DO 24 HOD.

Do 24 hod. pridelíme autora, ktorý zváži individuálne požiadavky klienta a zašlem cenovú ponuku.

Využite letné prázdniny na rešerš

Na písanie bakalárskej či diplomovej práce máte ešte celý školský rok, začnite však čo najskôr. Aj keď sa to nezdá, povinnosti sa na začiatku septembra začnú rýchlo kopiť a popri učení na skúšky a zápočty nám niektoré dôležité termínu poľahky uniknú. Využite letné prázdniny a pripravte si jeden zo základným bodov svojej bakalárky a diplomovky- kvalitný rešerš.

Osobne aj elektronicky

O rešerš môžete požiadať mailom, alebo sa v knižnici zastaviť osobne. Nie je tajomstvom, že kráľovná rešeršov je v tomto prípade Matica slovenská. Výhodou je, že ak prídete osobne, dostanete rešerš okamžite.

A ako celý rešeršový systém funguje? Knihovník zadá so systému požadované údaje, teda predovšetkým názov práce, ktorý v databáze všetkých zaregistrovaných kníh vyhľadá tie, ktoré sa dotýkajú požadovanej témy.

Systém je z roka na rok komplikovanejší a sám študent by nemal šancu vytvoriť si v zozname státisícov diel prehľad a nájsť to, čo potrebuje. Práve v tomto je pomoc rešeršu. Ak ste sa rozhodli pre menej tradičnú tému, rešerš vám pomôže nájsť v zozname tie knihy, z ktorých môžete čerpať.

Ak sa vám zdá zoznam literatúry útly, nezúfajte. Požiadajte o rozšírený zoznam o literatúru v českom, poľskom či anglickom jazyku. Šťastie vás určite neminie a kníh budete mať viac než dosť. Mimochodom, výsledkom rešeršu nemusia byť len knihy.

Na tému pripravovanej bakalárskej práce nájdete pomocou obšírneho prehľadu množstvo periodík, odborných článkov, elektronických textov, dokonca aj vypracované bakalárske a diplomové práce, s ktorými sa potrápili vaši kolegovia.

Výhodou rešeršu zostáva, že ho môžete obdržať zadarmo, alebo len za symbolický poplatok.

Začnite žiadankou

Ak ste sa príprave rešeršu vyhýbali, pretože máte paniku z vypisovania nekonečných formulárov a úradníckeho jednania, môžete sa upokojiť. Získať rešerš je vlastne úplne jednoduché. Po príchode do knižnice stačí vypísať žiadanku s osobnými údajmi a požadovanou vyhľadávanou frázou. Tá funguje podobne ako SEO vo svete internetu, vyhľadá vám diela, ktorých názov alebo obsah na danú problematiku odkazuje.

Vo chvíli, keď budete mať rešerš v ruke, je čas sadnúť si k dobrej káve a pustiť sa do vyhľadávania jednotlivých diel. Vyberte si tie, ktorých obsah bohato odkazuje na tému vašej bakalárskej či diplomovej práce a môžete z neho čerpať. Knihy, ktoré sú žiadané, alebo sa na knižnom trhu vyskytujú v malom množstve, si môžete hneď vyzdvihnúť a objednať.

Čo s ním

Možno vám nesadla téma vašej bakalárky, lebo ste si jej výber nechali na poslednú chvíľu, alebo sa všetky jednoduchšie témy vychytali. Ak máte pocit, že sa v zadaní odbornej práce neorientujete, vezmite rešerš za svojím konzultantom.

S jeho pomocou prejdite všetky odporúčané literárne zdroje. Váš konzultant vám najlepšie poradí, akými knihami a periodikami začať, aby ste sa do problematiky práce dostali. Letné prázdniny sú pred nami, využite teda čas nielen na oddych, brigádu či cestovanie, ale aj na trochu „práce“, aby ste začiatkom ro