PROFESIONÁLNI AUTORI

Náš tím tvoria vysokoškolsky vzdelaní autori s dlhoročnými skúsenosťami v tvorbe odborných podkladov.

DODRŽIAVANIE TERMÍNOV

Podklady odovzdávame vždy v dohodnutých termínoch, pričom ponúkame možnosť expresného vypracovania podkladov.

100% ORIGINALITA

Všetky podklady sú vypracované ako originál na základe požiadaviek klienta – žiadne plagiáty.

CENOVÁ PONUKA DO 24 HOD.

Do 24 hod. pridelíme autora, ktorý zváži individuálne požiadavky klienta a zašlem cenovú ponuku.

Využite Vianoce na prípravu bakalárskej práce

Konzultácie s profesormi a doktorandmi sú v plnom prúde. S blížiacimi sa vianočnými sviatkami zároveň väčšina študentov dokončuje zápočty a snaží sa absolvovať čo najviac predtermínov skúšok.

Niekedy je ťažké zakomponovať do už tak nabitého rozvrhu písanie samotnej bakalárskej a diplomovej práce. Okrem toho, na konci stresujúceho decembra nás čakajú vytúžené sviatky, počas ktorých si väčšina z nás plánuje oddýchnuť a školu na pár týždňov úplne vypustiť.

Ak však nechcete prežiť začiatok nového roka v strese a naháňaní, či oželieť januárový ples, neodkladajte notebook na dlho. Snažte sa využiť aspoň niekoľko posledných dní tohto roka a investujte svoj voľný čas aj do prípravy bakalárskej práce. Tú budete odovzdávať na jar, takže nič nepokazíte tým, ak počas Vianoc pripravíte aspoň tie najnevyhnutnejšie veci. Alebo sa zamerajte na konkrétnu úlohu, do ktorej sa vám naozaj nechce a spravte ju.

My vám ponúkame niekoľko tipov na to, čo by sa v tvorbe bakalárky a diplomovky dalo stihnúť bez toho, aby ste si pokazili vianočné sviatky. Nakoniec, ťukať do počítača sa dá aj pod vianočným stromčekom či pri medovníkoch a punči. A to už stojí za zváženie, nie?

Prečítajte zásadné knihy

Či už pôjde o knihu, od ktorej sa odvíja gro vašejbakalárky, alebo konkrétne kapitoly, ktoré budete spracovávať, veľkou chybou by bolo to, keby ste sa do textu pozreli len v momente, keď sa chystáte parafrázovať. Využite voľno a ponorte sa na chvíľu viac do problematiky svojej práce.

Z konkrétnych požičaných kníh si zas môžete vytiahnuť jednotlivé kapitoly, prečítať ich, spoznámkovať a premyslieť si, ktoré časti textu budú vhodné na citát či parafrázu. Táto časť spracúvania textu je pre mnohých študentov taká ubíjajúca, že sa k nej počas učenia na skúšky nedokážu dopracovať.

Práve na obhajobe sa potom prejavia medzery a nedostatky, ktoré plynú z toho, že si text poriadne nenaštudovali. Nerobte rovnakú chybu a využite svoj čas na podrobnejšie zvládnutie problému, ktorý ste si v bakalárke vytýčili.

Napíšte si konkrétne časti práce už doma

Písanie samotného textu podnecuje našu tvorivosť. To sa však ani náhodou nedá povedať o písaní abstraktu, úvodu, obsahu či vymýšľaní jednotlivých kapitol. Predíďte zbytočnému trápeniu na internátnej izbe a sadnite si k práci medzi sviatkami. Je čas dať dokopy názvy kapitol, rozčleniť prácu, vymyslieť pútavý úvod a napísať obsah.

Počas Vianoc nemusíte napísať celú bakalárku (aj keď vianočný zázrak sa môže stať kedykoľvek), ale prvú kapitolu, či úvodný teoretický text stihnete. Nielenže vám odpadne trochu práce, ale zbavíte sa aj stresu z časových nestíhačiek, ktoré vám hrozia, ak máte v škole viacero restov.

Spracujte prílohy

Na úpravu máp, obrázkov, fotografií a grafov sa tešíme predovšetkým v momente, keď sedíme celé hodiny nad počítačom a snažíme sa vtesnať naše myšlienku do súvislých viet. V momente, keď však začína práca na konkrétnych prílohách, málokomu z nás ešte ostane dostatok sily a vôle spraviť ich dôkladne.

Využite vianočný čas, napríklad voľno pred Štedrým dňom a sadnite si k vyhľadávaču, stiahnite fotky a začnite spracúvať grafy. Po dopísaní teoretickej časti bakalárky akoby ste našli. A naviac vyhnete sa domácemu zhonu a dodatočnému upratovaniu. Veď ktorá mama by vysokoškoláka trhala od rozrobenej bakalárky.

Odkomunikujte otázky a podnety

Riešite problém s bakalárskou či diplomovou prácou, no nestihli ste sa s profesorom skontaktovať pred vianočnými prázdninami. Sadnite si k mailu a napíšte mu, ako vyzerá vaša práca, čo sa vám doteraz podarilo napísať a aké sú vaše ďalšie kroky. Pýtajte si rady a napíšte mu o svojich nápadoch.

Možno budete prekvapený, ale väčšina vysokoškolských profesorov si nájde čas na prácu aj počas vianočných sviatkov. Vôbec sa preto nečudujte, ak si s vami krátko po Novom roku dohodnú stretnutie.

Pokiaľ na príprave bakalárskej či diplomovej práce spolupracujete s niektorou firmou, využite vianočné sviatky a pripomeňte sa im. Dohodnite si prípadnú návštevu, alebo požiadajte o materiály, ktoré budete môcť spracúvať. Budete prekvapený, ako vám zdanlivo za chvíľu napísané maily ušetria čas.

Navštívte knižnicu

Množstvo knižníc bude otvorených aj v čase medzi sviatkami. Vyberte sa na návštevu a využite príležitosť, keď ostatní študenti veselo sviatkujú. Doobjednajte si chýbajúce knihy, prejdite si literatúru, ktorá by sa vám mohla hodiť v rámci doplnkových materiálov a v pokoji si prejdite všetky zdroje, ktoré knižnica ponúka.

Kým krátko pred sviatkami býva v knižnici nátresk, pretože pred koncom roka sa každý svoje požičané knihy snaží vrátiť, medzi sviatkami vás nečakajú žiadne rady, zhon ani všade panujúca nervozita.

To do list na január

Ak sa do písania naozaj neviete donútiť, pomôžte si aspoň malou pomôckou, ktorá vám v čase vrcholiacich termínov a skúšok príde vhod. Napíšte si vlastný zoznam nevyhnutných povinnosti, tzv. To do list, kde si fixkami zvýraznite, ktoré povinnosti sa budú týkať, skúšok, písania práce, učenia či semestrálnej práce.

Takto si vizuálne odlíšite povinnosti a urobíte si poriadok v tom, kedy čo plánujete stihnúť. Podobné zoznamy sú populárne aj vo veľkých firmách a obľubujú ich najväčší podnikatelia sveta. Inšpirujte sa nimi a uľahčite si prácu tým, že si v chaose povinností vytvoríte poriadok.