PROFESIONÁLNI AUTORI

Náš tím tvoria vysokoškolsky vzdelaní autori s dlhoročnými skúsenosťami v tvorbe odborných podkladov.

DODRŽIAVANIE TERMÍNOV

Podklady odovzdávame vždy v dohodnutých termínoch, pričom ponúkame možnosť expresného vypracovania podkladov.

100% ORIGINALITA

Všetky podklady sú vypracované ako originál na základe požiadaviek klienta – žiadne plagiáty.

CENOVÁ PONUKA DO 24 HOD.

Do 24 hod. pridelíme autora, ktorý zváži individuálne požiadavky klienta a zašlem cenovú ponuku.

Zhoda v práci a ako sa jej vyhnúť

Obávaná a nenávidená zhoda, ktorú nemožno obísť ani oklamať. Register prác prijíma ročne až 75 tisíc prác rôzneho typu- bakalárske, diplomové či atestačné práce, a tak sa aj tí najpilnejší musia pripraviť na to, že nejaké to percento zhody im určite vyskočí.

Každá práca totiž musí u nás povinne prejsť kontrolou v registri, ktorý vyhodnotí, či nejde o plagiát, a teda o ukradnutý text. Duševné vlastníctvo má prednosť pred odovzdaným diplomom, takže pri rôznych citáciách a inšpiráciách je dobré sa zmestiť do 20% zhody.

Najväčšiu zhodu majú už tradične študenti práva, pretože citácia zákona si žiada presnú definíciu. Problém však majú aj vysokoškoláci humanitných predmetov, ktorí sa rozhodnú pre obľúbenú, neraz použitú tému.

Ak si napríklad študent slovenčiny vyberie námet ako Rómeo a Júlia či tvorba Pavla Országha Hviezdoslava, percento zhody bude vysoké, a ani pred komisiou veľa vody nenamúti. Ako si pomôcť, aby nás percento zhody práce nestálo dobrú známku či dokonca písanie novej bakalárky?

Autenticita

Nesiahajte za každú cenu po opozeranej téme len preto, lebo to vyzerá ako najschodnejšia cesta. Aj menej zaujímavý námet práce poskytuje možnosti nového spracovania či pohľadu. A naučíte sa niečo nové. O to by vlastne pri písaní prác malo ísť.

Čerpajte s citom

Ak sa už rozhodnete inšpirovať prácou iného študenta, dajte si záležať na tom, aby ste necitovali jeho text priamo, len parafrázovane. To je vždy lepšia alternatíva. Práce sa registrujú až od roku 2010, takže sa skúste zamerať na staršiu tvorbu. Pozor však na to, aby vybraná téma nebola neaktuálna.

Študijný materiál v cudzom jazyku

Kto povedal, že všetky použité práce, ktoré zahrniete do svojej diplomovky, musia pochádzať z našich končín? Smelo siahnite po knihách z českých či poľských knižníc. Na webe nájdete dostupný vynikajúci materiál v anglickom a nemeckom jazyku. Ak máte v okolí zdatného a skúseného prekladateľa, jazyková bariéra by výmenou za bonboniéru nemala hrať žiadnu úlohu.

Oslovte odborníka

Ak vás téma bakalárskej práce nadchla (čo je ideálne), nezostaňte pri suchopárnej teórii a konzultáciách s profesorom. Vyberte sa do firmy, ktorá sa tomu, o čom píšete, venuje. Navštívte človeka, ktorý pracuje v obore vašej práce. Alebo si na vlastnú päsť obzrite námet vašej diplomovky. Získate nielen rozhľad, ale pred komisiou sa budete môcť pochváliť iniciatívou, a to sa počíta.

Pripravte sa na vysvetľovanie

Napriek všetkému sa môže stať, že zhoda vyletí do prekvapivých výšok. Vtedy neostáva nič iné, len sa obrniť trpezlivosťou, výrečnosťou a prejaviť originalitu predovšetkým pred komisiou. Rovnako dôležité ako dobrý text je aj to, či o práci viete rozprávať a či ukážete, že jej vypracovanie diplomovej či bakalárskej práce bola pre vás prínosom.